Program „Dobry Start” powszechnie znany jako 300+ jest kolejnym elementem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. W praktyce świadczenie Dobry Start to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Wsparciem zostaną objęte dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Jak informuje MRPiPS aby informacja o świadczeniu dobry start trafiła do wszystkich zainteresowanych rodzin, kierownictwo resortów rodziny oraz edukacji narodowej spotka się w regionach z wojewodami, przedstawicielami podmiotów obsługujących program „Dobry Start”(urzędów miast lub gminy, ośrodków pomocy społecznej czy powiatowych centrów pomocy rodzinie) oraz kuratorami oświaty.

Podczas spotkań wojewódzkich ministrowie i wiceministrowie z resortów rodziny oraz edukacji narodowej przybliżą cel i zasady programu „Dobry Start”. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami programu.

Spotkania ministrów i wiceministrów w regionach odbędą się między 11 a 15 czerwca br.

W ramach promocji świadczenia dobry start do szkół w całej Polsce trafią przygotowane przez Ministerstwo Rodziny ulotki i plakaty, informujące o tym, kto może otrzymać wsparcie, gdzie i kiedy złożyć wniosek, ile czasu zajmie jego rozpatrzenie itp. Dystrybucją ulotek do szkół zajmie się Ministerstwo Rodziny, a plakatów – kuratoria oświaty.

Resort rodziny udostępni również elektronicznie materiały, które będzie można wydrukować. Znajdą się wśród nich: poradnik dla rodziców „Dobry Start” krok po kroku, podręcznik dla samorządów.

Informacje na temat programu „Dobry Start” będą udostępniane i aktualizowane cyklicznie w mediach społecznościowych, takich jak: Facebook, Twitter, Instagram, Youtube.

źródło: MRPiPS